Vienas iš dažniausiai pasitaikančių būdų sutaisyti kompiuterį – paleisti jį saugiu režimu (Safe Mode). Ilgą laiką tai buvo galima padaryti spaudžiant F8 klavišą, kai kompiuteris paleidžiamas (Windows XP, 7), tačiau dabar viskas keičiasi su Windows 8 ir jo automatiniu atkūrimo rėžimu (Automatic Repair mode). Ką daryti, jei vis tiek norime paleisti saugų režimą (Safe Mode)?
Galima paleisti kompiuterį saugiu režimu, tačiau ji palaidota labai giliai kažkur Windows 8 ar 10 atsistatymo nustatymuose. F8 klavišo spaudinėjimai, kaip visi žinome, perjungs automatinio atkūrimo nustatymus. Taip pat atkūrimo nustatymus galima pasiekti spaudžiant Shift+F8 klavišų kombinaciją. Yra dar paprastesnis variantas – laikykite nuspaustą SHIFT klavišą ir paspauskite Restart prisijungimo ekrane arba tiesiog paleistoje Windows 8 ar 10 operacinėje sistemoje.
Primename, kad viskas turėtų veikti vienodai tiek Windows 8, tiek Windows 10 operacinėse sistemose.
Kompiuterio paleidimas saugiu režimu (Safe Mode) Windows 8 ar 10 aplinkoje
Yra keletas būdų patekti į Safe Mode, viskas priklauso nuo to, ar galite paleisti kompiuterį iš karto, ar turite prisijungti. Pirmas būdas yra paprasčiausias.
Jei jūsų kompiuteris pasileidžia specialiuoju prisijungimo rėžimu (Login Screen)
Jei galite paleisti kompiuterį ir Jums parodomas prisijungimo ekranas, palaikykite SHIFT klavišą ir tada paspauskite Restar. Atvers specialų atstatymo funkcijų langą, kur galėsite pasiekti saugų režimą (Safe Mode). Toliau pateiksime konkrečių veiksmų seką.
Jei jūsų kompiuteris nepasileidžia ir Jūs turite (arba galite) sukurti Atstatymo diską
Jei turite priėjimą prie kito kompiuterio, turinčio tą pačią Windows operacinę sistemą, galite susikurti atstatymo diską USB atmintinėje ir tada iš jos paleisti tą nepasileidžiantį kompiuterį. Tokiu atveju, galėsite prieiti prie atkūrimo nustatymų ir Safe Mode. Pasižiūrėkite, kaip tai padaryti su išplėstiniais tvarkymo nustatymais (advanced troubleshooting tools).
Kai negalite paleisti kompiuterio į prisijungimo ekraną (Login Screen)
Kai jūsų kompiuteris negali pasileisti į prisijungimo ekraną, jums greičiausiai bus iš karto parodomas atstatymo (Recovery) ekranas. Jei nematote šio ekrano, pabandykite palaikyti SHIFT klavišą ir paspausti F8 keletą kartų. Šis veiksmas gali jus permesti į išplėstinio atstatymo nustatymus, kur galėsite pasirinkti, kaip toliau tvarkyti kompiuterį.
Bėda ta, kad ne visi kompiuteriai tai leidžia padaryti, ypač naujesni modeliai.
Kaip naudoti išplėstinius tvarkymo nustatymus (Advanced Troubleshooting Tools) ir pagaliau paleisti Safe Mode
Kai jums parodomas tvarkymo ekranas (nesvarbu, ar naudojate SHIFT + Restart triuką ar spaudžiate F8 klavišą, ar atstatymo diską paleidžiate iš USB atmintinės, ar tiesiog paspaudžiate išplėstinius tvarkymo nustatymus), galite paspausti mygtuką Troubleshoot.
Tada pasirinkite Advanced Options.
Dabar pasirinkite Windows Startup Settings nustatymus toje vietoje, kur tikrai nesitikite rasti ribotosios veiksenos (Safe Mode) nustatymus.
Galiausiai paspauskite Restart mygtuką.
Kai jūsų kompiuteris persikraus, jūs galėsite paleisti ribotąją veikseną iš panašiai atrodančio Advanced Boot Options ekrano.
Paleiskite saugų režimą (Safe Mode) tiesiai iš Windows 8 ar 10
Yra dar vienas būdas, kaip tai padaryti, tačiau jau turite būti paleidę savo kompiuterio Windows 8 arba 10 operacinę sistemą. Spauskite Win+R klavišų kombinaciją ir įrašykite msconfig į laukelį, tada paspauskite Enter.
Perjunkite Boot polapį (tab‘ą).
Čia jūs galite pasirinkti, kokios rūšies saugaus režimo (Safe Mode) pageidaujate:
- Minimal yra normali Safe Mode.
- Alternate Shell yra saugus režimas su komandų įvedimu (command promt)
- Network yra saugus režimas su darbo tinkle galimybėmis.
The Active Directory funkcija valdo jūsų Domeno kontrolerio serverio atstatymą, kuris yra naudojamas jūsų tinklui. Kai pasirinkote, kokios Safe Mode Jums reikės, paspauskite OK mygtuką ir perkraukite kompiuterį.
Tada Jūsų kompiuteris bus paleistas tiesiai į Safe Mode automatiškai.
Jei dar kartą perkrovę kompiuterį pamatysite, kad jis pasileidžia vėl saugiu režimu, atidarykite msconfog įrankį ir nuimkite varnelę nuo pasirinktos Safe Mode rūšies, kad tai sustabdytumėte.
Dar kartą perkraukite kompiuterį.
Štai ir viskas. Jei turite daugiau klausimų, ar kitų bėdų su savo kompiuteriu, visuomet galite su mumis susisiekti el. paštu, telefonu arba tiesiog atvykti į vieną iš
mūsų klientų aptarnavimo skyrių ir mes padėsime išspręsti visas iškilusias bėdas – kontaktai 🙂