Įsivaizduokite situaciją: atsinešate užkandžių, įsitaisote sofoje bei ketinate įsijungti mėgstamą serialą. Tačiau tuomet jūsų kompiuterio ekrane atsiranda nelemtas mėlynas stačiakampis, pranešantis, kad kompiuterio baterija išsikrauna.
„Kaip tai įmanoma, juk visai neseniai tave pakroviau!“ – susierzinę pradedate kalbėtis su savo nešiojamu kompiuteriu.
Jei ši problema jus vargina reguliariai, metas imtis veiksmų. Gera žinia yra ta, kad per greitas baterijos išsikrovimas dar nebūtinai reiškia, jog jums jau metas kreiptis į kompiuterių remonto servisą.
Šiame straipsnyje supažindisime jus su priemonėmis, kurias galite išbandyti norint prailginti savo nešiojamo kompiuterio baterijos veikimo laiką. Prieš pradedant vardinti minėtas priemones, iš pradžių atkreipsime dėmesį į simptomus, kurie sufleruoja apie rimtus baterijos gedimus, reikalaujančius kompiuterių remonto specialistų pagalbos.
Ženklai, bylojantys apie kompiuterio baterijos gedimą
- Kompiuterio baterija yra išsipūtusi;
- Kompiuterio baterija laiko mažiau nei pusę valandos;
- Kompiuteris visiškai nesikrauna (pabandykite kitą įkroviklį);
- Kompiuterio baterijos procentai mažėja neracionaliai per greitai;
- Kompiuteris neveikia be įjungto įkroviklio.
Kaip prailginti nešiojamo kompiuterio baterijos veikimo laiką?
Nenaudokite kelių programų vienu metu.
Visada įsitikinkite, kad nenaudojate nereikalingų naršyklės skirtukų, esate išjungę nenaudojamas programas, kurios papildomai apkrauna Jūsų įrenginį. Pašalintas perteklinis krūvis sutaupys nešiojamo kompiutero baterijos energijos.
Sumažinkite kompiuterio ekrano ryškumą.
Įvertinkite, ar tikrai visos paros metu jums reikalingas maksimalus ekrano apšvietimas. Taip pat rekomenduojame nustatyti automatinį ekrano užtemimą, kuris užtikrins, jog nešiojamo kompiuterio vaizduoklis po kurio laiko užtems.
Naudokite baterijos taupymo režimą.
Jeigu tuo metu nežaidžiate žaidimų, nesinaudojate montavimo ar retušavimo programomis, drąsiai galite įsijungti baterijos taupymo režimą. Atliekant bazines nešiojamo kompiuterio užduotis, tikrai nepastebėsite jokio suletėjimo.
Nelaikykite kompiuterio nuolat besikraunančio.
Nešiojami kompiuteriai yra suprojektuoti mobiliam naudojimui, tad pastovus jų laikymas „ant laido“ ilgalaikėje perspektyvoje gali sumažinti likusių baterijos ciklų kiekį.
Ištraukite nenaudojamus priedus.
Atjunkite tuo metu nenaudojamus išorinius įrenginius (pvz. išorinės atminties laikmeną ar internetinę kamerą).
Esant galimybei, išjunkite WIFI arba Bluetooth.
Jei jums yra nereikalingas interneto ryšys (pvz. darbuojatės su „Microsoft Office“ ), galite išjungti WIFI. Taip pat, jei tuo metu nenaudojate jokių bevielių priedų (pvz. belaidžių ausinių ar belaidės pelytės), galite išjungti Bluetooth.
Tuo pačiu reikia paminėti ir lėktuvo režimo variantą. Likus mažai baterijos procentų, nesant interneto ryšio poreikiui, šis režimas gali būti paskutinis optimalus kompiuterio baterijos veikimo prailginimo variantas.
Kaip dėl RAM ir SSD?
Įsitikinkite, ar jūsų nešiojamas kompiuteris turi užtektinai operatyviosios atminties (RAM). Daugiau apie RAM galite paskaityti štai čia.
Taip pat, jeigu jūsų nešiojamas kompiuteris turi kietąjį, o ne spartųjį diską (SSD), apsvarstykite ir šią galimybę. Daugiau apie SSD galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.
Nelaikykite kompiuterio ekstremaliose temperatūrose.
Didelis karštis arba šaltis gali ne tik pagreitinti nešiojamo kompiuterio baterijos išsikrovimą, bet ir padaryti ilgalaikės žalos įvairiems kompiuterio komponentams (ne tik baterijai).
Stebėkite programas, labiausiai eikvojančias kompiuterio baterijos energiją.
Task Manager skiltyje galite įsivertinti, kurios programos eikvoja daugiausiai jūsų nešiojamo kompiuterio energijos. Atkreipkite dėmesį į power usage stulpelį. Jei šio stulpelio nerandate, galite užmesti akį į CPU skiltį, kuri parodo procesoriaus apkrovimą procentais.
Sekite kompiuterio baterijos būklę.
Rekomenduojame atsisiųsti bei įsirašyti programą, kurios pagalba patys galėsite pasitikrinti savo baterijos „sveikatą“ . Procentine išraiška baterijos ilgalaikę būklę atvaizduojančių programų pavadinimai:
- Mac įrenginiams: coconutBattery;
- Windows įrenginiams: BatteryInfoView.
Ar turite klausimų?
Nepamirškite, kad visada galite kreiptis į Termopastą! Jei iškilo konkretus klausimas apie įrenginio gedimą ar priežiūrą, jeigu norite išsamios konsultacijos bet kokiu su kompiuteriais susijusiu klausimu – mes visada pasiruošę.