Windows Update atnaujinimai yra įdiegiami automatiškai. Taip ir turėtų būti, tačiau visai neseniai Windows išleido keletą blogų atnaujinimų, kurie „nulaužė“ kai kurių vartotojų kompiuterius. Šiandien parodysime, kaip galima atstatyti arba išdiegti „negerus“ atnaujinimus, kurie gali pakenkti Jūsų kompiuterio darbui.

Aišku, mes nesakome, kad neturėtumėte pasitikėti automatiniais atnaujinimais. Greičiausiai jie nepakenks Jūsų kompiuteriui, tačiau kartais ir žaibas trenkia du kartus į tą pačią vietą, todėl dėl viso pikto reikėtų žinoti, kaip atstatyti probleminius atnaujinimus.

Pirmas žingsnis: paleiskite kompiuterį saugiu režimu (Safe Mode)

Jei ketinate atlikti bet kokius pakeitimus Windows sistemoje ar ištaisyti tam tikras klaidas, turėsite paleisti kompiuterį saugiu režimu, kad tai galėtumėte atlikti saugiai. „Safe mode“ yra speciali aplinka, kuri paleidžia tik tas funkcijas, kurių reikia pasileisti Windows operacinei sistemai, nieko kito pašalinio.

Paprastai reikia naudoti F8 klavišą, kad patektumėte į paleidimo meniu, kur galite pasirinkti Safe Mode rėžimą, tačiau Windows 8 ir 10 padarė tai sudėtingesniu procesu. Norėdami paleisti kompiuterį saugiu režimu, turėsite paspausti SHIFT mygtuką ir spausti Restart prie Power nustatymų, o tada dar pereiti per daugybę kitų nustatymų, apie kuriuos rašėme anksčiau.

Windows atnaujinimų išdiegimas

Įsijunkite Windows ir tada susiraskite Programs and Features per paiešką arba per Control Panel. Paspauskite „View installed updates“ lango kairėje pusėje, arba iš karto galite ieškoti šios frazės ir pateksite į šiuos nustatymus dar greičiau.

Jums reikia pasirinkti probleminį atnaujinimą, ir paspausti Uninstall, taip pat galima dešiniu klavišu spustelti ant jo ir tada paspausti Uninstall mygtuką.

 

Jei Jūs nesate tikri, kuris iš atnaujinimų galėjo sukelti problemas, rekomenduojame pasižiūrėti į atnaujinimų datas. Taip pat galite pasinaudoti atnaujinimų rūšiavimo pagal laiką įrankiu, spustelėję „Installed On“ kolonėlę, kur galite pasirinkti konkrečią diegimo datą arba laikotarpį. Tai tikrai turėtų būti naudingas būdas surasti problemiškus atnaujinimus.

Kai surandate reikalingą atnaujinimą, galite jį išdiegti, kaip ir parodėme prieš tai.

Alternatyva: naudokite System Restore funkciją

Jei Jūs negalite paleisti Windows arba net ir saugaus režimo (Safe Mode), arba išinstaliavimas tų „blogų“ atnaujinimų neišsprendė Jūsų problemų, yra vienas patikimas būdas viską sutvarkyti ir padaryti, kad jūsų kompiuteris vėl veiktų – System Restore funkcija. Tai visiškas sistemos atstatymas, kuris turėtų viską sudėlioti į savo vietas.

Galima System Restore funkciją pasiekti ir per pačius Windows, geriau tai darykite pasileidę kompiuterį saugiu režimu (Safe Mode) arba naudodami instaliacinį diską (arba USB atmintinę). Kompiuteriuose su Windows 7 ar Vista sistemomis pakaks paspausti F8 klavišą keletą kartų, kad paleistumėte Safe Mode aplinką, arba kitais būdais, jei naudojatės Windows 8 ar 10 sistemomis. (Kaip paleisti kompiuterį saugiu režimų rasite čia)

Windows 8 sistemoje susiraskite Troubleshoot -> Advanced Options, kur rasite galimybę pasiekti System Restore funkciją. Windows 7 sistemoje galite pasinaudoti paleidimo disko System Recovery funkcijas.

 

Jei pasileidote saugiu režimu (Safe Mode), tiesiog Start meniu paieškokite „System Restore“ ir paleiskite. Pasirinkite atstatymo tašką, nuo kurio pageidaujate atstatyti Jūsų kompiuterio sistemą ir pasinaudokite standartiniu vedliu, kuris padės užbaigti visą atstatymo procesą.

Tikimės, kai atliksite visus šiuos žingsnius, Jūsų kompiuteris vėl veiks nepriekaištingai.

Jei turite daugiau klausimų, ar kitų bėdų su savo kompiuteriu, visuomet galite su mumis susisiekti el. paštu, telefonu arba tiesiog atvykti į vieną iš

mūsų klientų aptarnavimo skyrių ir mes padėsime išspręsti visas iškilusias bėdas – kontaktai 🙂