Vienas iš didžiausių trikdžių, su kuriais susiduria mėlyną „mirties“ ekraną (BSOD – Blue screen of death) pamatę kompiuterių vartotojai, yra tai, kad mėlynas ekranas  pranyksta labai greitai, ir kompiuteris perkraunamas nespėjus net dorai perskaityti ir užsirašyti klaidos pranešimo. Jį vėliau galima įvesti į Google ir paieškoti galimų gedimo sprendimo būdų ir konkrečių instrukcijų. Štai konkretus patarimas, kaip susidoroti su šia problema.

Išjunkite automatinio perkrovimo funkciją pasirodžius mėlynam ekranui

Greitas ir paprastas sprendimas – išjungti automatinio persikrovimo funkciją, ir priversti mėlyną ekraną veikti nuolatos, kol jo neišjungsite rankiniu būdu. Pademonstruosime, kaip tai padaryti.

Jei esate Windows 8, 7 ar Vista vartotojas, paspauskite dešiniuoju pelės klavišu ant Kompiuterio ikonėlės ant jūsų darbastalio (desktop) ir pasirinkite „Properties“. Jums bus atvertas langas su jūsų kompiuterio sistemos informacija. Pasirinkite „Advanced system settings“ nuorodą.

Iššoks dar vienas langelis „System Properties“, kuriame jau bus pažymėtas „Advanced“ polapis (tab). Tada paspauskite „Settings“ mygtuką, kuris yra iš karto po „Startup and Recovery“.

Dabar nuimkite varnelę prie komandos „Automatically restart“ šalia „System failure“ užrašo. Paspauskite mygtuką OK ir viskas!

Kitą kartą, kai pamatysite mėlynąjį „mirties“ ekraną, jis iš karto neišsijungs, ir turėsite pakankamai laiko užsirašyti kokią tiksliai klaidos žinutę rodo. Galėsite nufotografuoti ekraną telefonu arba kamera. Aišku, po to kompiuterį teks perkrauti rankiniu būdu paspaudus Reset mygtuką.

Jei turite daugiau klausimų, ar kitų bėdų su savo kompiuteriu, visuomet galite su mumis susisiekti el. paštu, telefonu arba tiesiog atvykti į vieną iš mūsų klientų aptarnavimo skyrių ir mes padėsime išspręsti visas iškilusias bėdas – kontaktai 🙂