Jei norite išvengti operatyviosios atminties (toliau – RAM) veiklos sutrikimų, būtina ją periodiškai tikrinti. RAM gedimai sąlygoja ir visų vengiamą mėlynąjį mirties ekraną (angl. Blue screen of death), kurio pasekmė – prarasta kompiuteryje tuo metu buvusi informacija.

Patikrinti kompiuterio RAM galite atlikdami kompiuterio atminties testą. Testavimo galimybę įdiegia dauguma kompiuterių gamintojų tiek į nešiojamus, tiek stacionarius kompiuterius. Tačiau internete galima rasti kiek aukštesnės kokybės šio testo alternatyvų – pavyzdžiui, „Memtest86+“ operatyviosios atminties testavimo programą.

„Memtest“ programos naudojimas nėra sudėtingas, tereikia sekti žemiau pateikta instrukcija.

1.Gaukite „Memtest“.

Pirmasis žingsnis, savaime suprantama, yra gauti RAM plokštelei tikrinti skirtą programą. Tai bus neabejotinai lengviausias žingsnis, kadangi viskas, ką jums reikės padaryti – iš oficialios šios programos svetainės parsisiųsti „Memtest86+“. Tik reikia nuspręsti ar norite atsisiųsti ISO formatą ir susikurti CD / DVD paleidimo laikmeną, ar automatinį įdiegimo įrankį skirta USB atmintinėms.
Svarbu paminėti tai, jog ši programa yra visiškai nemokama.

2.Sukurkite „Memtest“ paleidimo laikmeną.

Tolesnis žingsnis – sukurti šios programos paleidimo laikmeną. Tai yra, perkelti programą į CD arba DVD diską. Tai padaryti nesunku – dažniausiai visose operacinėse sistemose yra įdiegta failų įrašymui skirta programa, kurios dėka vos keletu paspaudimų galėsite įrašyti pasirinktą failą į numatytą laikmeną. Windows 7 operacinėje sistemoje tiesiog paspauskite dešinį pelės klavišą ant ISO failo ir pasirinkite „Burn disc image“.

Memtest86+ įrašymas į CD/DVD

Įrašymui taip pat galite rinktis USB įrenginį. Tačiau, tokiu atveju, iš naudojamos USB atmintinės persikelkite joje esančius failus, nes įrašant „Memtest“ jie išsitrins.

Memtest86+ įrašymas į USB atmintinę

3.Paleiskite programą.

Norint paleisti „Memtest“ įjunkite kompiuterį, prieš tai prie jo prijungus laikmeną, kurioje yra įrašyta RAM testavimo programa. Taip testas prasidės iš karto, vos įsijungus kompiuteriui.
Jei paleidžiant kils bėdų, patikrinkite kompiuterio BIOS nustatymus, ar pirmasis paleidžiamas įrenginys yra CD/DVD arba USB įrenginys.
Patarimas – norint garantuoti  testo kokybę, vienu metu tikrinkite tik vieną RAM plokštelę.

Testo trukmė priklauso nuo RAM plokštelės talpos. Procesas gali trukti iki kelių valandų, tad greito darbo užbaigimo nereikėtų tikėtis. Esant plokštės pažeidimams, testo apačioje matysite ryškiai raudonų pranešimų apie operatyviojoje atmintyje rastas problemas.

Testavimas su Memtest86+

Kitu atveju, programai nerodant jokių pranešimų, Jūsų kompiuterio plokštelė yra gera.

Dauguma kompanijų, aptikus pažeidimus RAM plokštėje, jas keičia – jums nereikės tuo rūpintis patiems. Tačiau atminkite, jog šio testo metu rasti pažeidimai kartais gali byloti ne apie tiesiogines operatyviosios atminties, o apie procesoriaus ar motininės kompiuterio plokštės problemas.

Jei turite daugiau klausimų, ar kitų bėdų su savo kompiuteriu, visuomet galite su mumis susisiekti el. paštu, telefonu arba tiesiog atvykti į vieną iš mūsų klientų aptarnavimo skyrių ir mes padėsime išspręsti visas iškilusias bėdas – kontaktai 🙂